| MOQ: | 1set |
| Price: | Negotiable |
| Standard Packaging: | Wooden Box |
| Delivery Period: | According To Customer Needs |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 30set/month |
| Item | Specification |
|---|---|
| Circular printing diameter | ф 20mm~ф 100mm (depending on actual product) |
| Circular printing height | 20mm~270mm |
| Flat printing diameters | R20mm~R180mm |
| Flat printing height | 20mm~270mm |
| Fastest printing speed | Circular products: 3000-3600Pcs/hour; Flat bottles: 3000-4000Pcs/hour |
| Power Requirements | AC380V 3Phase 50Hz /60Hz |
| Rated power | Host 7.5KW |
| Air pressure requirement | 5-8 bar |
| Machine size | Approximately L2700 * W2000 * H2100 (subject to actual product) |
| Export wooden box size | Approximately L2900 * W2300 * H2250 (specific subject to actual product) |
| Mechanical weight | 1500KG |
| Wooden crate weight | 220KG |